Sağlık

Doğal Yollardan Libido Arttırma Yöntemleri

    Seks hayatınıza daha fazla hareket, daha fazla renk ve macera mı kazandırmak istiyorsunuz? Seks hayatı demek libido demektir ve libido ne kadar yüksek olursa cinsel yaşam da o denli çekici ve hareketli olacaktır aslında. Günlük hayatınızda yapacak olduğunuz bazı şeyler, kullanacağınız bazı besinler, libido arttırmak için gereken etkiyi yaratacaktır. Peki ya libido arttırmak için neler yapılabilir? Doğal yollardan libido nasıl arttırılır? İşte tüm detaylar…

İncir, Muz ve Avokado Üçlüsü

    Libido arttıran gıdalar arasında mutlaka adı bulunanlar incir, muz ve avokadodur. Bu üç besin, ayrıca afrodizyak etkili olarak da bilinir ve afrodizyak etki yaratan parfüm, koku gibi maddelerde de aromaları kullanılmaktadır. Bu besin tüketimleri, cinsel organlara yönelik olarak kan basıncı sağlar ve bu basınç ile hem cinsel isteği arttırır hem de performansını, alınan hazzı arttırır. Ayrıca cinsel ilişkiye teşvik eden bu besinler, vücut için gereken vitaminlerin ve minerallerin de büyük çoğunlukla karşılamaktadır.

Çikolata

    Çikolata, çok uzun yıllardan beri lezzeti yanı sıra mutluluk hormonu salgılatması ile de bilinmektedir. Bunlara ek olarak çikolata, cinsel zevki arttırmak, cinsel performansın yükselmesini sağlamak amaçlarıyla da tüketilen bir besindir. Vücutta salgılattığı hormonlar afrodizyak etki yaratır ve bu da cinsel yaşam üzerinde pozitif etkiler yaratır; bu detaya bakıldığında da afrodizyak etkinin psikolojik olduğu görülmektedir.

Fesleğen ve Sarımsak

    Romantik akşam yemeklerini birçok farklı şekilde detaylandırabilir ve görsel olarak da lezzet olarak da güzellik kazandırabilirsiniz. Yemeklerde kullanılacak olan fesleğen, kokusu ile duyuları uyararak; sarımsak ise lezzeti ve yapısında bulunan yüksek dozda allisin ile kan akışını arttırır ve bunlar da cinsel performans artışını sağlar. Özellikle de sertleşme bozukluğu problemi yaşayan erkekler için bu iki yol oldukça etkili olan yollardır. Cinsel performans artışı için ve muhteşem bir haz için fesleğen ve sarımsak yöntemlerine başvurabilirsiniz.

Özgüveninizi Arttırın

    Gün içinde vücudunuzu nasıl hissettiğiniz aslında cinsel ilişki sırasında hem performansınızı hem de arzunuzu etkileyecek olan faktörlerdir. Sağlıksız diyetler, egzersiz eksiklikleri vs. görüntünüzden memnun kalmamanıza neden olabilir, bu da dolaylı yollardan özgüven eksikliği yaşamanıza neden olabilir. Özgüven eksikliği yaşayan insanlarda yapılan araştırama sonuçlarına göre de olduğu gibi cinsel performans düşüklüğü görülmektedir. Hatta cinsel performans düşüklüğünden ziyade seks isteğinizi de sizden tamamen götürecektir. Özgüven arttıracak davranışlar ile ve kendinizi mutlu hissedeceğiniz durumlar içerisinde olarak benlik saygınızı arttıracak ve dolaylı yoldan cinsel dürtünüzü arttıracaksınız.

Kendinizi Rahatlatın

    Bir vücut ne kadar sağlıklı olursa olsun stres altında olduğunda seks performansını olumsuz yönde etkileyecektir. Özellikle kadınlar, stres altında olduklarında cinsel yaşamlarında olumsuz dürtüler içerisine girecek ve performanslarında önemli ölçüde azalmalar olabileceği gibi seks istekleri de azalış gösterecektir. Çünkü, kadınların dürtüleri, hormonları bu konuda çok daha kapsamlı ve farklı çalışmakta olup, bu tür dengesizliklerden en çok etkilenen cinsiyet grubudur. Kadınlar ile erkekleri bu konuda kıyaslayacak olursak; kadınlar stres altında seksten kaçarken erkekler stres altında seks yapmayı daha çok ister ve kendilerini daha rahatlamış hissederler. Stresi azaltabilmek adına spor ve meditasyona başvurulabilir; bunlar dolaylı yoldan cinsel performansı da arttıracak olaylardır.

Uykunuzu İyi Almalısınız

   Günlük hayatınız telaşlı bir yaşantıysa, bundan büyük ihtimalle uykunuz da nasibini alıyordur ve düzensiz, stresli bir uyku düzeniniz vardır. Eğer böyleyse seks hayatınız büyük oranda olumsuz etkilenecektir. Özellikle de ebeveynleri ya da çocukları ile ilgilenen, onlar için sık uyanan ya da onlar için koşturan bireylerde cinsel istek oldukça az olmaktadır. Günlük hayatınız içerisinde kısa zamanlar bularak yapacağınız şekerlemeler ile ve bunu dengeleyen protein ağırlıklı, karbonhidratı az beslenmeler ile enerjinizi çok fazla arttırabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu