Genel

E Okul Not Ortalaması Öğrenme

 

E – Okul giriş ekranı üzerinden veli, öğrenci veya öğretmenler sisteme girerek birçok farklı işlem yapabilmektedir. Mevcut ve eski dönemlere ilişkin not ortalamasını öğrenmek isteyen öğrenci ve veliler ise kısa süre içinde sistem üzerinden kolay işlem yaparak notları görüntüleyebilmektedir. Sınav sonuçlarından not ortalamasına, e – karneden özel mesajlara kadar birçok faydalı işlem ile öğrencilerin eğitim hayatına ilişkin tüm detaylar elektronik ortam üzerinden rahatlıkla görüntülenebilmektedir.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından geliştirilen sistem kapsamında öğrencilerin birçok farklı bilgisine sistem üzerinden erişim sağlamak mümkündür. Not ortalaması dahil olmak üzere öğrenci, veli ve öğretmenlerin E Okul not ortalaması öğrenme adımlarını takip ederek kolayca öğrencinin ortalamalarını görmeleri mümkündür.

E – Okul Not Ortalaması Nasıl Öğrenilir?

E – Okul öğrenci ve veli giriş ekranı üzerinden sisteme erişim sağladıktan sonra ilgili döneme ait notların olduğu sayfanın en alt kısmında dönem ortalaması da görülecektir. Öte yandan idareci olarak sisteme giren kullanıcılar ise not işlemleri sayfasına giriş yaparak not ortalamasını görüntüleyebilirler. Hızlı not girişi veya normal girişi ekranından görüntüleme yapılması mümkündür.

Öğrencilere ve derslere ilişkin daha birçok farklı işlemin yapılmasını sağlayan e – Okul sayesinde çok daha verimli bir şekilde öğrencilerin eğitim hayatını sürdürmeleri sağlanmaktadır. Sistem üzerinden ortalamalar dahil birçok unsur görüntülenebilir. Web adresi üzerinden sisteme giren kullanıcıların Yıl Sonu Notları sayfasından ağırlıklı yıl sonu not ortalamasını görüntülemeleri mümkündür.

E – Okul Sınav Sonuçları Nasıl Görüntülenir?

e – okul sınav sonuçları sisteme giriş yaptıktan sonra ilgili menü üzerinde yer alan seçenekler kullanılarak görüntülenebilmektedir. Sınav sonuçları, ekranın sol bölümünde yer alan ‘’Not Bilgisi’ menüsünden görüntülenebilmektedir. Ayrıca eğitim süreci boyunca öğrencinin girmiş olduğu ve kayıtlı tüm notlarının da sınıf seçiminin yapılması ile görüntülenmesi mümkündür.

Birinci dönem ve ikinci döneme ait tüm sınav notlarını sistem üzerinden görüntüleyebilir ve E Okul not ortalaması öğrenme işlemlerinin de kolayca yapılmasını sağlayabilirsiniz. Öğrenci, veli, öğretmen ve idareciler için birçok yönden kolaylık sağlayan e – Okul sayesinde öğrenci takibi yapılarak daha verimli bir öğrenim hayatı geçirmesi sağlanmaktadır.

E Okul E – Karne Nasıl Görüntülenir?

e-okul MEB tarafından hayata geçirilmesinin ardından birçok işlem yapılabilir hale gelmiştir. Sistem üzerinden karne görüntüleme dahil olmak üzere sayısız farklı işlemin yapılması mümkündür. Devamsızlık bilgisi görüntülemeden sınav notlarına kadar hızlı işlem yapılabilir. Not bilgileri ve ortalamaları görüntülenerek öğrencinin karnesinin görüntülenmesi de mümkündür.

Öğrencilerin sadece mevcut sınıflarına ilişkin temel bilgiler değil, aynı zamanda eğitim hayatı boyunca tüm sınıflar ve dönemler için akademik başarısının e – okul üzerinden görüntülenmesi sağlanmaktadır. Bu sayede öğrencilerin eğitim ve öğretim hayatın boyunca nasıl bir performans sergilediği öğrenilebilir.

E – Okul Veli Giriş Ekranı

E – okul veli girişi ekranı üzerinde yer alan T.C. kimlik numarası, güvenlik kodu ve öğrenci numarası alanlarının doldurulmasının ardından öğrencinin tüm bilgilerine hızlı erişim sağlanabilir. Sınav notları ve ortalamaları dahil birçok farklı bilginin tek bir platform üzerinden görüntülenmesi mümkündür. Merkezi sınavlara ilişkin bilgilerin de Veli Bilgi Sistemi (VBS) üzerinden görüntülenmesi mümkündür.

VBS’ye erişim sağladıktan sonra kullanıcıların erişim sağlayabileceği bazı hizmetler şunlardır:

  • Duyurular
  • Devamsızlık Bilgisi
  • Not Bilgisi
  • Sınav ve Proje Ödev Tarihleri
  • Haftalık Ders Programı
  • Burs Ödeme Bilgileri
  • Aldığı Belgeler
  • Şube Yazılı Ortalamaları
  • Nakil Durumu
  • Yıl Sonu Notları vb.

Eğitmenler, öğrenciler ve veliler için E Okul not ortalaması öğrenme işlemleri de yine sistem üzerinden yapılabilmektedir.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu