Sosyal Medya

İnstagram hesap dondurma nasıl yapılır 2022

Günümüz çağında hayatımızın her zaman içerisinde olan ve gün içerisinde saatlerce vakit geçirdiğimiz sosyal medya platformlarından bir tanesi olan instagram kullanıcılarının merak ettiği instagram hesap dondurma nasıl yapılır sorusunu sizin için açıklamaya çalışacağız.

İnstagram Hesap Dondurma Nasıl Yapılır 2022?

İnstagram hesap dondurma işlemini yapabilmek için bir tarayıcıya ihtiyacımız var bu işlemi direkt olarak mobil işlemlerden yapamıyoruz bunun için telefonunuzun tarayıcısını kullanabilir ya da bilgisayardan hesabınıza giriş yapabilirsiniz sonrasında aşağıda bulunan linkle tıklayarak içeriğimiz de bulunan adımları takip ederek instagram hesabınızı dondura bilirsiniz.

 

İnstagram hesap dondurma linki: https://www.instagram.com/accounts/remove/request/temporary/

“Yukarıda bulunan linke tıklayarak direkt olarak 3. aşamaya geçiş yapabilirsiniz”

1. İlk önce instagram.com adresinden üyeliğinize giriş yapıyorsunuz, sonra “Profil” sayfasına geçiş yapıp kullanıcı isminizin yanında bulunan “Profili düzenle” ibaresine tıklıyoruz.

2. Karşımıza çıkan sayfada sağ alt köşede bulunan “Hesabımı geçici olarak kapat” seçeneğini tıklayarak ilgili sayfaya ulaşıyoruz.

3. Hesabını Geçici olarak kapat sayfasında “Hesabını neden kapatıyorsun” sorusuna cevap vermeniz istenecektir sonrasında yapılan işlemi sürdürebilmek için mevcut şifrenizi girmeniz istenecektir. Size sunulan cevaplar arasında sizin istediğiniz bir cevap yoksa direkt olarak “Ara vermek istiyorum” cevabını seçebilirsiniz.

Şifre girme işleminin sonrasında “Hesabı geçici olarak kapat” seçeneğine tıklamanız mevcut işlemi başarı ile gerçekleştirmeniz için yeterli olacaktır. Bu işlemden sonra hesabınız diğer kullanıcılar tarafından görünmeyecektir siz tekrar giriş yapıp hesabı aktif hale getirene kadar.

Instagram hesap dondurma işlemi

Bütün bu işlemleri yerine getirdikten sonra hesabınızı tekrar kullanmak istediğiniz de görsellerinizin tamamı anında gelmeyebilir böyle bir durumda telaşa kapılmanıza gerek yok hesabınız 1 hafta içerisinde eski haline dönecektir ve ek olarak bu işlem yapıldıktan sonra da hesabınıza giriş yapmak  için 3 saat zaman geçmesi gerekmektedir.

İçeriğimizi yararlı bulduysanız ve diğer içeriklerimizi de okumak isterseniz Ana sayfamızı Ziyaret edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu